Hızlı, Güvenli ve Masrafsız Fatura

e-Fatura, kağıt faturanın elektronik ortamda oluşturulmuş halidir. Kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-fatura, dijitalleşen dünyada firmaların işlerini kolaylaştırır ve hizmet kalitesini artırır. Faturaların güvenli ve hatasız dolaşımını sağlayan e-fatura sistemi, geleneksel faturaya göre çok daha hızlı, ekonomik ve pratiktir.

397 Sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğin yayımı ile birlikte Elektronik Fatura Uygulaması (e-Fatura Uygulaması) hizmete alınmış bulunmaktadır. E-Fatura çözümümüz sayesinde, faturalarınızı tek tıkla oluşturabilir, müşterilerinize e-mail yoluyla anında gönderebilirsiniz. Tüm faturalarınızı e-Arşiv fatura platformunda saklayabilir, eski faturalarınıza saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Jetofis E-fatura Hızlı Güvenli Masrafsız Fatura

E-faturanın Avantajları

Jetofis E-fatura Daha Az Maliyet

Daha Az Maliyet

Faturalarınızı elektronik ortamda hızlıca oluşturup yıllarca saklayabilirsiniz. Kağıt, kartuş, toner, dosya gibi masraflardan kurtulursunuz. Maliyetten tasarruf edersiniz.

Jetofis E-fatura Hızlı ve Risksiz Operasyon

Hızlı ve Risksiz Operasyon

E-mail yoluyla gönderilen faturaların kargoda kaybolma, hasar görme riski yoktur ve karşı tarafa anında ulaşır. Bu sayede tahsilat ve ödeme süreçleriniz kısalır, nakit akışınız hızlanır. Zamandan tasarruf edersiniz.

Jetofis E-fatura Kolay Arşivleme

Kolay Arşivleme

Geleneksel dosyalama ve arşivleme yöntemleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Faturalarınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayıp tek tıkla hepsine ulaşabilirsiniz. Yerden tasarruf edersiniz.

Neden E-Fatura Çözümü Kullanmalıyım

Jetofis E-fatura Avantajlı Fiyatlar
Avantajlı Fiyatlar

Fatura başına piyasanın altında ücret ödersiniz. Fatura hacminiz arttıkça, birim başına ödediğiniz fiyat da azalır.

Jetofis E-fatura Hatasız Fatura Hazırlama
Hatasız Fatura Hazırlama

Anlık otomatik veri kaydı sayesinde, hesap hatası, eksik kalem girilmesi gibi fatura hazırlarken oluşabilecek sorunlar en aza indirgenir.

Jetofis E-fatura Ücretsiz Kurulum
Ücretsiz Kurulum

Piyasada kurulum için ücret alınırken JetOfis e-fatura çözümünde sizden hiçbir ücret talep edilmez. Uzaktan kurulum ile, yıllık %10'a varan gizli bir maliyetten de kurtulursunuz.

Jetofis E-fatura Müşteri Memnuniyeti
Müşteri Memnuniyeti

Faturanın taraftar arasında güvenli dolaşımı, iade ve değişim gibi işlemlerde sorun çıkma riskini önler ve bu sayede müşteri memnuniyeti artar.

Jetofis E-fatura Tek Tık Kolaylığı
Tek Tık Kolaylığı

Faturalarınızı kolayca hazırlayıp müşterilerinizle anında paylaşabilirsiniz. Uzun hesaplar yapmanıza, faturalarınızı kargolamanıza gerek kalmaz.

Jetofis E-Fatura Desteği
E-Fatura Desteği

Entegratör iş ortağımızın 7/24 Müşteri Desteği sayesinde karşılaştığınız sorunlar çözülür, sorularınız hızlıca yanıtlanır.

e-Fatura'yı Kullanmaya Nasıl Başlarım

Jetofis e-Fatura'yı Kullanmaya Nasıl Başlarım

Çözümlerimiz

Jetofis E-fatura

e-Fatura

Yükünüzü azaltın!

E-Fatura, faturaların güvenli bir şekilde dolaşımını sağlamak amacıyla, T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürürlüğe konulmuştur. Faturaların, e-fatura mükellefleri arasında elektronik ortamda dolaşımına olanak verir. Operasyonel yükünüzü azaltmasının yanı sıra, maliyet avantajı da sağlar.

Jetofis E-Arşiv

e-Arşiv

Kaybolan faturalara son!

E-Arşiv, faturalarınızın E-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara elektronik ortamda gönderilmesini ve muhafaza edilmesini sağlar. Faturalarınız güvenli bir şekilde saklanırken siz de ofisinizde faturaya ayıracağınız alandan tasarruf edersiniz.

e-Fatura Paket Fiyatları

T100 T250 T500 T1K T5K T10K T20K
Kurulum Ücreti Yok Yok Yok Yok Yok Yok Yok
Kontör Adedi 100 200 500 1.000 5.000 10.000 20.000
Birim Kontör Fiyatı 0,220 TL 0,190 TL 0,170 TL 0,160 TL 0,150 TL 0,140 TL 0,120 TL
Paket Fiyatı
(+ KDV eklenecektir)
22 TL 38 TL 85 TL 160 TL 750 TL 1.400 TL 2.400 TL
SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL

Sıkça Sorulan Sorular

1. JetOfis e-fatura çözümü nedir?

JetOfis e-fatura çözümü, bugüne kadar kağıt olarak hazırladığınız faturaları elektronik ortamda kolayca oluşturmanıza ve müşterilerinizle hızlıca paylaşmanıza olanak sağlar. E-ticaret sitenizin yönetim panelinde, siparişleri düzenlediğiniz bölümde, kullanım kolaylığı sayesinde tüm faturalarınızı tek tuşlama ile oluşturabilirsiniz. İşlemi tamamlanmış faturalarınız, firmanıza özel elektronik alanda saklanır; ihtiyaç duyduğunuzda eski bir faturaya saniyeler içinde erişebilirsiniz. İş ortağı entegratörümüz 7/24 Müşteri Destek vermektedir.

2. JetOfis e-fatura çözümünü kullanmak bana ne fayda sağlar?

JetOfis e-fatura çözümü kullanmak size birçok avantaj sağlar. Daha az maliyet: Faturalarınız elektronik ortamda hızlıca oluşturup yıllarca saklayabilirsiniz. Kağıt, kartuş, toner, dosya gibi masraflardan kurtulursunuz. Hızlı ve risksiz operasyon: : E-mail yoluyla gönderilen faturalar kargoda kaybolmaz, hasar görmez, ulaşması günler sürmez. Bu sayede tahsilat ve ödeme süreçleriniz kısalır, nakit akışınız hızlanır. Kolay arşivleme: Geleneksel dosyalama ve arşivleme yöntemleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Faturalarınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayıp tek tıkla hepsine ulaşabilirsiniz. Her türlü sorunuza hızlıca yanıt bulabilir, kullanıcı dostu arayüz ile kısa sürede avantajları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

3. e-Fatura nedir?

e-Fatura, kağıt faturanın elektronik ortamda oluşturulmuş halidir. Kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-fatura, dijitalleşen dünyada firmaların işlerini kolaylaştırmak ve hizmet kalitesini artırmak üzere T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yürürlüğe konulmuştur. Faturaların taraflar arasında güvenli ve hatasız dolaşımını sağlayan e-fatura sistemi, geleneksel faturaya göre çok daha hızlı, ekonomik ve pratiktir.

4. e-Arşiv Fatura nedir?

e-Arşiv Fatura, faturalarınızın son kullanıcılara ve e-fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere elektronik ortamda gönderilmesini sağlayan uygulamadır. İstediğiniz zaman, eski tarihli bir faturaya kolayca ulaşmanızı sağlayan E-Arşiv Fatura uygulaması, kağıt masraflarınızı neredeyse sıfırlayarak maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

5. E-Fatura / E-Arşiv Fatura ile kağıt fatura arasındaki fark nedir?

E-Fatura / E-Arşiv Fatura, kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki niteliklere sahiptir; bu bakımdan hiçbir farkı yoktur. E-Fatura’nın kağıt faturadan farkı, oluşturma, kargolama, gönderme, saklama gibi süreçlerde daha avantajlı olmasıdır.

6. E-Fatura ile E-Arşiv Fatura arasındaki fark nedir?

E-Fatura uygulaması, vergi mükelleflerine oluşturulan faturaları içerir. E-Arşiv Fatura uygulaması ise mükelleflik durumu olmayan son kullanıcılara ve E-Fatura kullanmayan firmalara gönderilen faturaları kapsar. E-Fatura uygulamasında, oluşturduğunuz faturalar otomatik olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na (GİB) yönlenir. GİB onay verdikten sonra faturanın alıcısına e-posta yoluyla iletilir. E-Arşiv Fatura uygulamasında ise, oluşturduğunuz faturalar alıcılarına e-posta yoluyla doğrudan iletilir. Raporlaması, takip eden ayın 15’ine kadar, GİB’ye otomatik olarak gönderilir. E-Arşiv Fatura’nın vergi mükellefi olmayan alıcıları, faturalarını e-posta yoluyla almak istemez ise, A4 kağıdında çıktı olarak da iletilebilir. Bu durumda, faturanın kopyası 10 yıl boyunca firmanıza özel elektronik alanda saklanır. E-Fatura’da ise, siz faturayı oluşturup gönderdikten sonraki tüm süreç otomatik olarak GİB üzerinden ilerler.

7. Genellikle son kullanıcıya fatura kesiyorum. Yalnızca E-Arşiv Fatura uygulamasına sahip olmam yeterli mi?

Hayır. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tebliğine göre, E-Arşiv Fatura uygulamasından yararlanmak isteyen firmaların öncelikle E-Fatura sistemine kayıtlı olması gerekir.

8. JetOfis e-fatura çözümünü kullanmaya nasıl başlarım?

JetOfis e-fatura çözümünü kullanmaya başlamak için:

 • • JetOfis lisans birimi ile iletişime geçilir, en uygun paketler belirlenir ve ödemesi alınır.
 • • JetOfis lisans ekibinin gönderdiği sözleşmeleri imzalayıp gönderirsiniz.
 • • Müşteri temsilcisi yardımıyla www.kamusm.gov.tr adresinden mali mühür başvurusu yapılır.
 • • Mali mühür firmaya fiziksel olarak ulaştığında müşteri temsilcisinin yardımıyla www.efatura.gov.tr adresinden E-Fatura başvurusu yapılır.
 • • JetOfis lisans birimi, firmanın E-Fatura / E-Arşiv Fatura projesini başlatır. Müşteri Destek birimi firmaya tanımlama linki gönderir.
 • • Müşteri Destek biriminden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileri ile gerekli alanlar doldurulur.
 • • Firma bu işlemi tamamladığında, bilgiler otomatik olarak e-Fatura entegratörü Müşteri Destek birimine iletilir ve gerekli kontroller yapılır. Herhangi bir sorun yok ise, firmaya aktivasyon linki gönderilir.
 • • Firma, e-fatura entegratörü tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mührüyle imzalar. Böylelikle, Gelir İdaresi Başkanlığı’na JetOfis e-fatura çözümü ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura uygulamasını kullanacağına dair otomatik bildirim yapmış olur.
 • • Gelir İdaresi Başkanlığı onayladığında firmanın başvuru süreci tamamlanmış olur ve aynı gün içinde E-Fatura / E-Arşiv Fatura sistemine dahil edilir.

9. e-Fatura kullanıcısıyım ve farklı bir entegratörle çalışıyorum, JetOfis anlaşmalı entegratörüne nasıl geçiş yapabilirim?

Farklı bir entegratörden JetOfis anlaşmalı entegratörüne geçiş sağlayabilmek için:

 • • Mevcut entegratördeki E-Fatura ve E-Arşiv Fatura sözleşmesi iptal edilir.
 • • JetOfis entegratörü ile yeni sözleşme yapılır. Müşteri Destek birimi firmaya tanımlama linki gönderir.
 • • Müşteri Destek biriminden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileri ile gerekli alanlar doldurulur.
 • • Firma bu işlemi tamamladığında, bilgiler otomatik olarak JetOfis entegratörü Müşteri Destek birimine iletilir ve gerekli kontroller yapılır. Herhangi bir sorun yok ise, firmaya aktivasyon linki gönderilir.
 • • Firma, JetOfis entegratörü tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mührüyle imzalar. Böylelikle, Gelir İdaresi Başkanlığı’na JetOfis entegratörü ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura uygulamasını kullanacağına dair otomatik bildirim yapmış olur.
 • • Mevcut entegratörün firmaya gönderdiği iptal linki mali mühür ile imzalanır ve eski sistemden çıkış sağlanmış olur.
 • • Gelir İdaresi Başkanlığı’nın onayından sonra firmanın entegratör değişikliği tamamlanmış olur.

10. JetOfis e-fatura çözümünü kullanmaya ne zaman başlayabilirim?

Gönüllülük esasına dayalı olarak, firmalar sunduğumuz E-Fatura ve E-Arşiv Fatura sistemlerine istedikleri zaman koşulsuz olarak geçiş yapabilir.

11. İhtiyaç duyduğumda eski bir faturaya ulaşabilir miyim?

Sisteme giriş tarihinden itibaren, tüm faturalarınız elektronik ortamda 10 yıl boyunca saklanır. Gerektiğinde, istediğiniz herhangi bir faturaya n11Faturam üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

12. Sisteme geçiş yaptığımda kurulum ücreti ödeyecek miyim?

Hayır. Kurulum ücreti alınmayacaktır.

13. JetOfis e-fatura çözümü ücreti nedir?

JetOfis e-fatura çözümünde, fatura başına ücret ödersiniz. Bu fiyat piyasa ortalamasının altındadır ve aylık fatura hacminize göre değişir.

14. JetOfis e-fatura çözümünü diğer platformlarda kullanabilir miyim?

JetOfis alt yapısında hizmet veren kendi siteniz üzerinden sattığınız ürünlerin faturalarını doğrudan mağaza yönetim panelinden tek tuşla kesebilirsiniz. Diğer platformlardan sattığınız ürünleri tek tek e-fatura entegratör panelinden kesebilir veya belirlenen formatta sisteme yükleyip toplu halde oluşturabilirsiniz.

15. Perakende işimde fiş kesmem bir sorun yaratır mı?

Perakende mağaza satışlarınızda 900 TL’ye kadar fiş kesebilirsiniz. 900 TL’nin üzerindeki satışlarınız için fatura oluşturmanız gerekir.

16. Faturalarımı mali müşavirime aktarabilir miyim?

Evet. Oluşturduğunuz ve size gelen faturaları, mali müşavirinize farklı format ve ortamlarda toplu olarak aktarabilirsiniz. Ayrıca mali müşavirinize tercihinize bağlı olarak sisteme erişim yetkisi verilebilmektedir. Detaylı bilgi için e-fatura entegratörümüzün Destek Merkezi’yle iletişime geçebilirsiniz.

17. Şirketime kesilen faturaları nasıl görebilirim?

Şirketinize kesilen E-Faturaları e-fatura entegratörümüzün platformunda “Gelen Fatura” alanında görebilirsiniz. E-Fatura dışında kesilen kağıt faturaları ise görüntüleyemezsiniz.